İMGELEME

Gevşeme nin ardından uygulanır. İsterseniz aşağıdaki metni bir kayıt cihazına okuyup ya da birisine okutup, dinleyerek imgeleme yapabilirsiniz. Başlangıçta bu imgelemeyi kullanın; bir süre sonra kendi gereksinmelerinize uygun imgelemenizi yaratabilirsiniz, aynen bir senaryo yazar gibi.

"Yeşil kırlara doğru yürüyorum… Şimdi kırlık bir alandayım. Çevremde yeşille donanmış ağaçlar, çeşitli renkte çiçekler, cıvıl cıvıl kuşlar. Hava ne sıcak, ne soğuk. İnsanın bedeninden rahatsızlık duymayacağı ılık bir hava. Arada tatlı serin bir rüzgar yüzümü, bedenimi okşuyor.

Uzaktan bir su sesi geliyor. O sese doğru yürüyorum.

Kendimi ağaçların seyrekleştiği, yemyeşil otlar ve rengarenk çiçeklerle döşeli bir düzlükte buluyorum. Düzlüğün ortasında bir çeşme var. Çeşmeden berrak, serin bir su gürül gürül akmakta. Bu Evrenin tüm enerjisini içinde taşıyan, temizlediği kadar iyileştirici, rahatlatıcı gücü de olan bir su. Bu sudan içiyorum. Bol bol içiyorum. Bu temiz, serin su içimi yıkıyor. Tüm organlarımı temizliyor. Bedenimin içindeki organlara sağlık, gençlik getiriyor.

Şimdi çeşmenin berrak ve rahatlatıcı suyu ile başımı, yüzümü, tüm bedenimi yıkıyorum.

İyileşirici enerji ile yüklü su tanecikleri bedenimin zayıf düşen hücrelerine ulaşıyor. Bedenimin en ufak hücrelerine kadar ulaşan suyun, ulaştığı her bölgeyi, her hücreyi giderek daha güçlü, daha sağlıklı yaptığını hissediyorum. Bedenimdeki ağrılar, kasılmalar, yorgunluklar bu su ile birlikte üzerimden akıp gidiyor.

Bu serin ve iyileştirici enerji ile yüklü sudan tekrar tekrar içiyorum. İçtiğim su beynime de ulaşıyor. Beynimde olabilecek tüm karanlık düşünceleri, olumsuz fikirleri temizliyor. Geçmişte beni üzmüş, kızdırmış olayların, kişilerin, şu anda canımı sıkan, üzen herşeyin ve herkesin beynimde bıraktığı kirli izleri bu berrak su ile yıkıyorum…. Beynimdeki kirli izleri yıkamaya bir süre devam ediyorum…

Günlük yaşantıma döndüğüm zaman daha sağlıklı, daha huzurlu olacağıma, artık olayların altında ezilmeyeceğime kuvvetle inanıyorum.

Kendimi giderek daha iyi, daha iyi hissediyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Rahatlayan bedenimle birlikte içimi bir huzur kaplıyor. Sakinim. Bana gerekli olan enerjiyi aldığımı hissediyorum. Kendime güveniyorum. Hayata bağlıyım.

Ellerimi, ayaklarımı hareket ettiriyorum. Birkaç kez derin nefes alıyorum. Kollarımı başımın arkasına atıp tüm bedenimle geriniyorum. Ve canım istediği zaman yaşama gülümseyerek gözlerimi açıyorum."

Gevşeme

Yazıyı Paylaş :